wtorek, 19 marca 2019

GILDIA SPORTÓW DAWNYCH - szermierka




W OSADZIE DORZUCHA nauczysz się władać mieczem! Tu wkroczysz do krainy fantazji. Tu staniesz się legendą. Podejmij wyzwanie! 

Teraz już możemy ujawnić. Zawarliśmy porozumienie z Maciejem Skórą – właścicielem Szkoły Fechtunku MILES - i już niebawem będzie można pod jego okiem zacząć swoją przygodę z szermierką średniowieczną w OSADZIE DORZUCHA. Przygotowujemy cykl weekendowych, intensywnych szkoleń. Odbędą się we wrześniu (najprawdopodobniej 7-8 września i 21-22 września) u nas w OSADZIE DORZUCHA. Pierwszy termin dedykujemy osobom początkującym, drugi zaś średniozaawansowanym. 

Maciej Skóra i Andrzej Graniak




Trenując pod okiem Macieja Skóry poznasz tajniki szermierki średniowiecznej opartej o XIV- wieczne traktaty. Zobaczysz, że władanie mieczem, to nie okładanie się żelastwem po głowach. To nie rąbanie klingą gdzie wygrywa ten, kto ma więcej pary w rękach. To wyrafinowana sztuka dialogu. Zmaganie się na przewagi, wyczuwanie i wyprzedzanie zamiarów przeciwnika. A w pojedynku wygrywa ten, kto popełni błąd jako ostatni.

Maciej Skóra jest uczniem Rolanda Warzechy – niemieckiego szermierza i propagatora tej sztuki, wnikliwego badacza, który odkrywa tajniki dawnej sztuki szermierczej i restauruje ją w dzisiejszych warunkach.

Oprócz paneli szkoleniowych przygotowujemy również cykl seminariów gdzie będzi emożna poznać inne style i inne podejście do szermierki rycerskiej. Seminaria prowadzone będą przez wybitnych instruktorów… ale o tym w swoim czasie.

Po co komu umiejętność władania mieczem? Szermierka to wspaniały sport. Rozwija wszystkie grupy mięśniowe, jest bardzo dynamiczną aktywnością. Poznając jej tajniki nauczysz się panować nad swoim ciałem, swoimi emocjami i nauczysz się szybkiego podejmowania decyzji. To przede wszystkim zbliżanie się do wielowiekowych tradycji, poznawanie historii i wspaniała, rozwijająca pasja. Poza tym, gdy nauczysz się władać mieczem będziesz mógł pokonać smoka i zdobyć rękę królewny :-)

Zdjęcia zrobione na planie filmu Pół Wieku Poezji Później

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz